Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno mesiaca október

Víno mesiaca október

Prečítajte si príbeh mesiaca október a ochutnajte víno mesiaca Tokajské samorodné suché Homoky 1999.

Jedna noc v Riu

Odlietal som z Berlína na dovolenku do Los Angeles, kde som mal pripravenú jachtu. Bol som dosť v strese, taxikár na mňa čakal v lobby hotela Hilton. Keď som videl ten taxík, skoro som omdlel. V malej kabíne nabúraného Mitsubishi som sa tlačil s dvoma ďalšími hotelovými hosťmi, jedným veľkým kufrom a malým pudlom. Mimochodom, ten turecký vodič nemal ani potuchy, ako sa dostať na letisko. Na Kaiserdamm zabočil doľava, namiesto doprava, a ocitli sme sa v neskutočnej zápche, navyše smerom z letiska. Kričím naň naštvane: Hej, chlape, musím byť na letisku za pol hodiny! Odlietam do Los Angeles!

...

Lietadlo som nestihol. Sedím v ekonomickej triede lietadla do New Yorku, dávam si kávu s dvoma kúskami cukru a do ucha mi vrieska malé dieťa odvedľa. Drinky došli. Strávim noc na letisku v New Yorku a budem čakať na spojenie do LA.

...

Po siedmich hodinách letu som už nesmierne unavený. V New Yorku prší. Nikto ma tam nečaká, prečo by aj, keď som úplne inde, než som chcel byť. Tak si musím zbehnúť dolu pre batožinu. Pol hodiny čakám pri páse, batožiny nikde. Kde je moja batožina? Tak navštívim úschovňu: Prepáčte, kde je moja batožina? Mal som letieť z Berlína do Los Angeles. Neochotný pracovník pri okienku sa pozerá do počítača a sucho mi oznamuje: Pane, Vaša batožina je v Bostone... s najväčšou pravdepodobnosťou... Chcete ju poslať do LA? - Samozrejme!, rozčuľujem sa.

...

Bez batožiny, bez letenky a bez nálady som sa konečne po polnoci ubytoval v nejakom pofidérnom hoteli v New Yorku. Mám chuť čo najskôr opustiť toto miesto.

...

Skoro ráno som na letisku zohnal letenku do LA. Budem tam síce pozde, ale predsa. Batožina by tam mala doraziť v priebehu 48 hodín. Rozprávam sa so spolusediacim, jedným milým chlapíkom z Maroka. Chcem mu ukázať fotku mojej jachty, ale vtom šok! Peňaženku som zabudol v hotelovej izbe v New Yorku! A tak tu sedím, bez peňazí, bez kreditiek, bez batožiny, a na sebe mám oblek, ktorý nosím už štvrtý deň!

...

Zrazu ten milý chlapík z Maroka, sediaci vedľa mňa, vyskočí zo sedadla s nožom v ruke. Beží do kokpitu a žiada pilota, aby to otočil do Rio de Janeiro!

...

Noc v Riu. Som príliš, príliš unavený na to, aby som sa mohol sťažovať. Mám v pase pečiatky zo 4 rôznych krajín a kópie výsluchu z dvoch policajných staníc v Brazílii. Zachránila nás brazílska rýchla zásahová jednotka na letisku v Riu. Vám to môže pripadať smiešne, ale mňa už všetko bolí.

...

V letiskovej hale ku mne prichádza krásna dáma s nádherným úsmevom a začína konverzáciu. Pozýva ma k sebe domov. Pripadá mi to, ako obrovské šťastie po toľkých peripetiách, tak pozvanie prijímam.

...

Takže, zrekapitulujme si to: jedna noc v Riu, dva poháre šampanského a po trojminútovom rozhovore sa milujeme celú noc znova a znova. O štvrtej ráno mi volá môj agent, že moja batožina šťastne dorazila do LA, na letisku v Riu mám rezervovanú letenku a on ma čaká na jachte v LA, pripravenej na dovolenkovú plavbu na Honolulu.

Tokajské víno mesiaca október

Ochutnajte tokajské víno Tokajské samorodné suché Homoky 1999. Špecifické víno, jemne podchladené vynikajúco poslúži aj ako aperitív. Dominantné sú tóny prezretých jabĺk, hrušiek a orechov. Víno mesiaca október si môžete objednať na stránke Tokajské samorodné suché Homoky 1999.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks