Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno mesiaca apríl

Víno mesiaca apríl

Môj príbeh o muškáte žltom polosladkom

Nebolo to dávno, vlastne len pred niekoľkými týždňami, keď sme sa s priateľkami stretli pri čaši vína. Aj napriek tomu, že bol ešte len skorý večer, veľký guľatý mesiac bol práve v najväčšom splne. A ja som dnes o čosi viac nepokojná. Dúfam, že sa mi naplní moja malá lesť... mám chuť dnes niekoho zviesť!

Všetky prišli v dohodnutej chvíli a už som ich očakávala. Máme rady tokajské vína, sladké samorodné ušľachtilé klenoty. Vravia, že dievčatám viac chutia sladké vína. K tomu čosi slané pod zub, niekoľko druhov suchšieho ľahkého syra. Ale dnes som hostiteľkou ja a chcem, aby magický večer prebiehal v mojej réžii.

S Monikou, Klárou a Simonou sa poznáme od strednej školy. Trávili sme spolu všetok voľný čas. Odkedy sme po škole, vidíme sa menej často, ale pravidelne raz za mesiac. Sladšie víno a syry sú ideálnym a tradičným spestrením nášho stola. Preberieme všetky dôležité témy, najnovšie klepy z práce, z nášho života a samozrejme príde rad aj na chlapov.

Prekvapilo ma, keď Simona tentoraz doniesla miesto sladkého samorodného polosladký muškát. "Kočky, ide leto, odtučňujeme!" vtipkovala vo dverách. Netušila som, ako ma toto víno rozpáli a tým prekazí môj plán. Večierok sa daril, zábava bola v plnom prúde. Mohla ju nerušene pozorovať. Rozlievala som víno, ale dala som si záležať na tom, aby ona mala vždy trochu viac. Túžila som po tom, aby dnes ostala u mňa na noc. Dnes bude moja!

Ani som nespozorovala, ako plynul čas. Polosladký muškát ma však náhle premohol. Klára a Monika sa vytratili a Simona ma uložila do mäkkej postele. Akonáhle som nad vankúšom zaklonila hlavu, zovšadiaľ sa vyrojili motýle, bola ich plná spálňa. Ovievali ma mávaním krídel, sadali si na mňa a dožadovali sa sladkého nektáru. Všetky kvety náhle rozkvitli a motýle z nich sali plnými dúškami. Slastný pocit sprevádzala silná skorosladká a krásne prenikavá vôňa muškátu.

Ráno som sa zobudila vedľa nej. Nachvíľu som sa v myšlienkach vrátila do včerajšieho večera. Moja malá lesť mi nevyšla, naplnilo sa mi však všetko, čo som si želala. Simona so mnou zostala až do neskorého odpoludnia. Smiala sa nad mojou nepodarenou snahou, dodnes tvrdí, že magický večer mala naplánovaný už dávno predo mnou.

Ochutnajte vášnivé a náročné tokajské víno s intenzívnou sladkou chuťou, oživené sviežou kyselinkou - Tokajský muškát Lunel polosladký 2009. Víno mesiaca apríl si môžete objednať na stránke Tokajský muškát Lunel polosladký 2009.

Máte podobný zážitok?

Zažili ste aj vy príjemné chvíle s tojkajským vínom? Neváhajte a pošlite nám Váš príbeh na tokajskevino@tokajskevino.sk. Radi ho uverejníme.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks