Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Tokajská oblasť

Vinohradnícka oblasť Tokaj je geograficky uzatvorená oblasť vinohradníctva a vinárstva v povodí rieky Bodrog, severne na Slovensku ohraničená Zemplínskymi vrchmi, vrchom Rozhľadňa (469 m) a na juhu v Maďarsku ohraničená sútokom riek Tisa a Bodrog. Je historickou aj teritoriálnou súčasťou veľkého tokajského regiónu.

Tokajská oblasť na Slovensku a vinohradnícke hony

Na Slovensku je zákonom delimitovaných 907 ha (na mape zvýraznená bordovou farbou). Jedná sa o plošne najmenšiu vinohradnícku oblasť na Slovensku. Vinohrady zaberajú 13 % z celkovej poľnohospodárskej plochy Tokajskej vinohradníckej oblasti. V zložení genetických podpníkov a vinohradov prevládajú odrody Furmint - 48 %, Lipovina 32 %, Muškát 12 %, ostatné odrody stolových a červených vín 8 %. Pozrite si detailné informácie o obciach v Tokajskej oblasti na Slovensku a ich najznámejších vinohradníckych honoch:

Tokaj-Hegyalja - tokajský vinohradnícky región v Maďarsku

Tokaj-Hegyalja - tokajský vinohradnícky región sa rozprestiera na 5.500 ha a 28 dedinách, spolu s dedinou Tokaj blízko severovýchodnej hranice Maďarska. Väčšia časť sa rozprestiera na území Maďarska (cca 5 000 ha).

Vyhlásené tokajské vinohrady

Najznámejšie vinohrady sú v Tarcal, Mad, Tallya a Tolcsva. Kvalita a vlastnosti vína sa odlišujú podľa jednotlivých radov vo vinici. Geograficky sa región rozprestiera až cez hranicu Slovenska, ale Maďarsko je doteraz dominantným výrobcom tokajského vína.

Tokajská oblasť na Slovensku

Tokajská oblasť v Maďarsku

Mapa tokajskej oblasti


Zväčšiť mapu

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks