Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno mesiaca máj

Víno mesiaca máj

Môj vlakový príbeh o tokajskej lipovine

V pološerom kupé nočného rýchlika ju odhaľovalo len opatrné svetlo opustenej chodby vagóna. Sedel som ticho a moja fantázia pracovala na plné obrátky.

Po dlhej vojenčine u pohraničiarov na východnom Slovensku som to mal namierené domov do Pardubíc. Po rozume sa mi preháňali myšlienky nesmelého mazáka, ktorý po mnohých mesiacoch pôstu čaká na svoju príležitosť. Z plastovej fľaše som dopíjal zvyšok akéhosi sudového tokajského vína, ktoré mi zostalo po bujarej oslave civilnej svobody.

Ani to víno mi však nedodalo dosť odvahy odhodlať sa k tomu, aby som ju oslovil. Tak ubiehala cesta. Díval som sa z okna a v odlesku skla som ju neprestajne pozoroval. Musela to zbadať.

Dievčina s nižšou, ale krásne tvarovanou postavou, vysoko posadenými prsníkmi a silne ženskou vôňou náhle prerušila tok mojich dráždivých myšlienok. Poopravila si blúzku tak, že všetko, čo v nej bolo, bolo zrazu akoby vytesané do mramoru. Bez slova sa postavila, zahrnula záves, deliaci kupé od chodby, a pootvorila okno.

Už nikdy sa nedozviem, či to ona tak chcela, alebo to bola šťastná náhoda, keď lokomotíva zapískala a ona sa po mojom tele nešikovne zosunula dolu snažiac sa ma pridržať čo najsilnejšie.

Vtom rušeň vošiel do tunela.

Vlak sa vsunul do teplej vlhkej tmy.

Trvalo to len chvíľu.

Už nikdy som ju nestretol. Ale vždy, keď otváram fľašu s tokajským vínom, nehovoriac o archívnom klenote z toho obdobia, dávam si na tom opravdu záležať. Vývrtku opatrne priložím k hrdlu fľaše a pomalým pohybom prenikám ostrým hrotom do mäkkého a poddajného korku zátky. Akoby som jej nechcel ublížiť, len sa tak do nej vtesnať. Som v tranze, keď sa s lahodným mokom maznám na jazyku. A silné vzrušenie vyvrcholí až s poslednou kvapkou, ktorá skončí v mojich útrobách. Tak, akoby som to chcel znovu zažiť. Tak, ako by som jej to chcel vrátiť a vynahradiť.

Presne tak, ako v nočnom rýchliku z Košíc do Pardubíc.

Ochutnajte plné, extraktívne tokajské víno s jemným buketom nesladeného lipového čaju - Tokajská Lipovina neskorý zber. Víno mesiaca máj si môžete objednať na stránke Tokajská Lipovina neskorý zber.

Máte podobný zážitok?

Zažili ste aj vy príjemné chvíle s tojkajským vínom? Neváhajte a pošlite nám Váš príbeh na tokajskevino@tokajskevino.sk. Radi ho uverejníme.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks