Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno mesiaca júl

Víno mesiaca júl

Ako sa mladý Buchovič zamiloval

Podvečer sa vo dverách zjavil mladý vinár Buchovič, presne ako bol býval sľúbil. V jednej ruke držal putňový tokajský klenot mäkko uložený vo vyrezávanej drevenej krabici vystlanej slamou. Starý rezbár Ištván hotoval sa mu ísť naproti, keď zrazu Buchovič zazrel Ištvánovu dcéru Malvínku.

Slečna Malvínka patrila medzi tie dievčatá, ktoré boli vychovávané staromódnymi, ale láskavými rodičmi. A aj keď je to v dnešných časoch skoro neuveriteľné, Malvínka dosiahla veku 20 rokov bez toho, aby sa čo i len letmo zoznámila s alkoholom.

Aj napriek tejto drobnej vade nedokonalej výchovy nikto nemohol poprieť fakt, že bola dievčinou nesmierne dekoratívnou. Ba nik by nedokázal zastierať, že bola dievčaťom rajcovným. Stála prekvapená, v žltom spodnom prádle, a jej nohy, oblečené do hodvábnej pučochy, končili dole v drobných zlatých črievičkách. Ružovými prštekmi si na sebe pridržiavala modrý županček s labutienkovým lemovaním. Mikádo rámovalo jej guľatú tváričku s rozkošným nosíkom. Oči mala veľké, zuby drobné, biele, a jeden ako druhý. Vzadu jej ozdobovalo krk malé materské znamienko.

Mladý Buchovič, zahliadnúc ju len na chvíľu, pocítil v tej tej chvíli nesmiernu chuť si ľahnúť na zem, prevaliť sa na chrbát a kňučať ako psík...

Úryvok pochádza z nájdených spisov Život Buchoviča - vinára tokajského.

Tokajské víno mesiaca júl

Ochutnajte exkluzívne víno Tokajský výber 5-putňový zlatý výber Hollókoi 1999. Skutočný kráľ medzi tokajskými vínami, v chuti nádherne medový až karamelový, po ochutnaní máte plné ústa sušených ovocí, najmä hrozienok. Víno mesiaca júl si môžete objednať na stránke Tokajský výber 5-putňový zlatý výber Hollókoi 1999.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks