Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno mesiaca december

Víno mesiaca december

Mesiac december priniesol dlhé večery a náladu vzácnych a sviatočných chvíľ. K tejto zimnej atmosfére sa ideálne hodí výnimočne hrejivé víno so zlatistou farbou - Tokaji 3-putňový Aszú. Víno mesiaca si môžete objednať na stránke Tokaji 3-putňový Aszú.

Trojputňový Aszú na vianočný stôl

Dotvorte rodinnú atmosféru vínom, vhodným na štedrovečerný stôl. Svetlo vianočnej sviece rozohraje v tomto víne farebné divadlo, ktoré znásobí slávnostné chvíle Vianoc. Tokajský trojputňový Aszú je slávnostné tokajské víno a hodí sa na úvod alebo na záver vianočného stolovania. Ideálne doplní a zvýrazní chuť mučnika a zakuskov.

Pôvod vína

Rodina Andrasa Homokyho sa zaoberá pestovaním hrozna a výrobou vína na úpätí pohoria Tokaj už vyše 150 rokov. Znalosti štyroch generácii rodiny sú zárukou dobrého výberu lahodného vína. Vinice tejto rodiny sa nachádzajú v oblasti obce Tallya.

Tokajské víno hodné pre Pápeža

Víno z obce Tállya už v roku 1562 ocenil aj Tridentský koncil. Raz pri obede, keď boli podávané tie najvyberanejšie vína z celého sveta, ponúkol György Draskovics (vtedajší biskup z Pécsi, ktorý sa neskôr stal kalocským arcibiskupom a kardinálom) ako zástupca Maďarska, na ochutnávku práve víno z Tállye. Toto víno ochutnala samotná Jeho Svätosť Pápež. Všetky ostatné vína pápež prehlásil za moky prevyšujúce nektár, avšak po ochutnaní tohto vína sa na jeho tvári zjavilo prekvapenie a dodal: Summum Pontificem Talia vina decent . V preklade teda Víno z Tállye sa hodí k Pápežovi.

Objednajte si víno mesiaca

Práve vo sviatočnom decembri môžete aj vy ochutnať víno, hodné k Pápežovi. Objednajte si ho jednoducho na stránke Tokaji 3-putňový Aszú.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks