Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

TOKAJ 2012 - Pozvánka riaditeľa

Vážený priateľ vína,

Tokajský vzdelávací inštitút, n.o. organizuje TOKAJ 2012 ako XIV. ročník medzinárodnej degustačnej súťaže vín zo Slovenska, Česka, Maďarska, Francúzska, Rakúska, Ukrajiny a Poľska pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky a s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, predsedu Košického samosprávneho kraja, generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch a prezidenta Medzinárodného Višegrádskeho fondu v spolupráci so Strednou odbornou školou v Trebišove, ktorá je v súčasnosti pokračovateľom Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej vo Viničkách.

Medzinárodná degustačná súťaž sa bude konať 25. mája 2012 v priestoroch SOŠ vo Viničkách a slávnostné vyhodnotenie súťaže bude v rámci regionálnej akcie Svätý Urban – Požehnanie mladého vína dňa 26. mája 2012 v priestoroch SOŠ vo Viničkách. Akcie sa zúčastní niekoľko slovenských a zahraničných vystavovateľov, ktorých vína budú hodnotené renomovanými degustátormi nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a Maďarska .

Súčasťou podujatia je medzinárodné fórum o Tokaji, ktorého spoluorganizátorom je Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku a prezentácia gastronomických zručností študentov hotelových škôl z Maďarska, Česka, Poľska a Slovenska v rámci projektu Tokaj V4.

Prítomní degustátori, žiaci a pozvaní hostia z radov politického, kultúrneho a verejno-spoločenského života budú mať jedinečnú príležitosť zhliadnuť ukážky kulinárskeho umenia a špičkovej modernej technológie používanej v top gastronómii, ktoré predvedú členovia Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, Barmanskej asociácie Slovenskej republiky a Asociácie someliérov Slovenskej republiky.

Pri príležitosti tohto neobyčajného podujatia Tokaj 2012 oslovujeme renomované spoločnosti, ktorým ponúkame spoluprácu s možnosťou prezentácie vlastnej firmy, výrobného programu, dosiahnutých úspechov a účasť v komisii Milovníkov vína, kde im ponúkame ochutnávku vzácnych tokajských skvostov, spoločnosť pohostinných a priateľských ľudí.

Mgr. Miroslav Kozáčik
riaditeľ
Tokajský vzdelávací inštitút,n.o.

Mohlo by Vás zaujímať

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks