Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Borša

História obce

Historicky najvýznamnejší je renesančný hradný kaštieľ (pôvodne vodný hrad) s prírodným parkom, lesíkom a rybníkom (ktorý vyžaduje obnovu) a je rodiskom Františka II Rákoczyho.

Borša dnes

Borša patrí medzi tzv. obce nárazníkovej zóny Tokajskej oblasti. Je rozlohou aj počtom obyvateľov (1300) najväčšou obcou mikroregiónu, avšak vývoj počtu obyvateľov má klesajúci trend. Obcou prechádza železnica a preteká rieka Bodrog. Táto obec je nárazníkovou obcou TVO a nemá katastrálne vinice. Obyvatelia obce sú však početnými vlastníkmi viníc vo Viničkách. V katastri je poľnohospodárske družstvo a typické samoty (pusty). V okolí Bodrogu sa nachádzajú lužné lesy a pôvodné lúčne priestory (Kováčske lúky, Klínsky les). Významné je zistenie geotermálnych vrtov o zdrojoch termálnej vody. V obci je základná a materská škola, kultúrny dom s kinosálou a tiež futbalové ihrisko. Obchodná štruktúra zodpovedá štandardu, vrátane pošty. Obec je splynofikovaná má vodovod, čiastočne kanalizáciu s ČOV a pripravuje dobudovanie kanalizácie.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks