Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Čerhov

História obce

Obec patrí medzi najstaršie na východnom Slovensku. Osídlenie je zo staršej doby kamennej, laténskej a rímsko-barbarskej. Leží na odlesnenej pahorkatine 120 m/morom). Obec patrila do Zemplínskej župy. V obci Čerhov sa zachovali sa pôvodné hlinené domy z valkov so slamenou strechou. K dominantám obce patrí kúria z 19. stor. a kostol (s drevenou kazateľnicou).

Čerhov dnes

Obec má rozlohu 640 ha a 830 obyvateľov s dobrým vekovým priemerom. Obec si zachováva svoj roľnícko-vinársky charakter. Výroba (rastlinná a živočíšna) je zastúpená firmami Agrozoran a Galafruit (sady). Výrobu plastových okien a dverí zabezpečuje firma Plastokno. Bývalý areál Prefa š.p. patrí fy LUMIX Trade s.r.o. a je iba čiastočne využitý na výrobu betónových prefabrikátov. Obec má schválenú ÚPD. Problémom obce vysoká doprávna frekvencia na ceste I. triedy I/79 v smere Slovenské Nové Mesto - Trebišov, kde je hustá premávka kamiónovej dopravy pochádzajúcej najmä z Maďarska a Poľska. V obci je základná škola, materská škola, kultúrny dom, niekoľko obchodov, predajňa stavebného materiálu a pošta. Obec je dopravne napojená na železničnú sieť SR. Obec má vodovod a kanalizáciu je splynofikovaná, v príprave je úprava miestneho potoka.

Vinohradnícka obec Čerhov

Vinohradnícky honvýmera (ha)
1. Čierna hora 31,00
2. Hrachovisko 12,00

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks