Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Ladmovce

História obce

Dominantou obce je evanjelický kostol. Upravené verejné priestranstvo s malým amfiteátrom. História obce je spojená najmä s ťažbou kameňa a pálením vápna.

Ladmovce dnes

Ladmovce patria medzi tzv. obce nárazníkovej zóny Tokajskej oblasti. Počet obyvateľov 348 neustále klesá. Obyvatelia sú prevažne roľníci a vinohradníci. Občianska infraštruktúra je slabá. V obci je firma Vapex, ktorá spracováva vápenec pre poľnohospodárske účely. Pálenie vápna sa už nevykonáva, podobne ani ťažba kameňa v kameňolome. Úpadok postihol aj veľkofarmu na chov ošípaných. Obec je vlastníkom pasienkov a ornej pôdy. Je tu poľovnícke združenie s 200 ha revírom. Z nerastného bohatstva boli zistené zdroje mineralizovanej vody a kaolín. V katastri je národná prírodná rezervácia a Ladmovský močiar navrhovaný na ochranu. Na rieke Bodrog je postavený nákladný prístav. Je tu neúplná základná a materská škola, pošta, dve predajne potravín a kultúrny dom. Obec má vodovod je splynofikovaná a pripravuje kanalizáciu.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks