Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Víno z Toskánska

Toskánsko - krajina, ktorá dala svetu renesanciu, niekoľko pápežov, kráľov a kráľovien, práve táto krajina sa môže pochváliť aj úžasnými vínami.

Každý, kto na vlastnej koži Toskánsko zažil, mi dá určite za pravdu, že je výnimočné. Na vrcholkoch kopcov sa týčia osamelé usadlosti alebo malebné mestečká. Kľukaté cesty do kopcov lemujú štíhle vysoké tuje, ktoré sú tou najznámejšou krajinnou črtou. Prevažne na vrcholkoch kopcov sa nachádza osídlenie, ktoré patrí k samotnej krajine. Agropriemysel je v tejto časti Talianska na tradične vysokej a rozvinutej úrovni.

Mestské centrá vyzerajú rovnako ako pred 600 rokmi, kedy tu zúril renesančný stavebný boom. Poskytujú malebné námestia, uličky, veže a kostoly, bez ohľadu na to, či je to turistický trhák alebo zaspaté mestečko mimo turistických trás.

Ale poďme k tomu vínu. Azda najznámejšie červené víno z Toskánska je Chianti. Nazvané je podľa oblasti, z ktorej pochádza, tá sa nachádza medzi Florenciou a Siennou. Na výrobu vína sa v minulosti miešalo množstvo odrôd a smelo sa miešalo biele i červené. Dnes je Chianti považované za to najtypickejšie, čo v talianskom víne existuje a je esenciou odrody sangiovese. Ak niekedy navštívite túto krajinu, určite si vychutnajte znamenitú chuť tohto kvalitného vína. Pokiaľ nie, určite víno z Toskánska možno kúpiť v špecializovaných predajniach aj u nás. Kto je milovníkom vín, jeho lahodnú chuť iste ocení.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks