Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Elixír života

Aj vy sa často na rôznych rodinných akciách zúčastňujete súťaže o fľašu dobrého vína? Vedeli ste, že tento elixír vám môže predĺžiť život?

Americkí vedci po dlhých štúdiách potvrdzujú, že pitie červeného vína môže predĺžiť náš život.

Reč je samozrejme o kvalitnom víne v primeranom množstve. Výskumníci Harvardovej univezity totiž objavili vo víne molekulu, u ktorej je preukázateľné, že v zvieracích organizmoch spomaľuje starnutie. Tieto molekuly, ktoré sa nazývajú polyfenoly, podobne pôsobia aj na ľudské bunky. Vedci sa o tieto látky zaujímajú aj z dôvodu, že majú schopnosť znížiť výskyt srdcových chorôb a rakoviny. Polyfenoly sú produkované mnohými rastlinnými druhmi, asi najznámejší z nich je resveratrol, ktorý sa nachádza v červenom víne.

Príležitostná konzumácia vína môže podľa štúdie dánskych vedcov znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie. U ľudí, ktorí pravidelne pili víno sa znížili problémy s pamäťou po 65 roku života. Látky, ktoré víno obsahuje, tiež pôsobia ako prevencia proti mŕtvici a srdcovému infarktu. Naopak, pivo môže riziko vzniku demencie zvyšovať. Je známe aj to, že víno má málo kalórií a okamžite spaľuje tuk.

Mladší ľudia sa konzumáciou alkoholu vystavujú vyššiemu riziku rôznych ochorení, než ľudia starší. Napríklad, britskí vedci tvrdia, že tridsiatnici by mali denne vypiť maximálne jedno veľké pivo alebo pohár vína. Výskum ďalej potvrdzuje aj to, že ženám stačia maximálne dva poháriky vína v akomkoľvek veku.

Ak sa teda najbližšie chystáte na návštevu, fľaša dobrého vína bude určite vhodným darčekom.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks