Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Nápoj lásky

Nápoj lásky je niečo rovnako magické ako elixír mladosti alebo kameň mudrcov. Ľudia oddávna hľadajú nejaký jednoduchý nástroj, ktorý by im pomohol v tom, aby ich niekto miloval. Samo o sebe to až také jednoduché nie je, skúšajú aspoň v partnerovi vzbudiť väčšiu vášeň a lepšie erotické výkony. O víne môžeme teda hovoriť aj ako o afrodiziaku. Mnohí sa spoliehajú na koreň žen-šen, iní na sušený krokodílí penis. O afrodiziakálnych účinkoch vína vedeli už starí Sumerovia pred viac ako päťtisíc rokmi.

Najväčší rozmach vína ako nápoja lásky sa odohral v starovekom Grécku. Nie je náhoda, že slovo afrodiziakum je odvodené práve od gréckej bohyne lásky Afrodity.

Starí Grékovia a Rimania sa však neobmedzovali na víno len v tej podobe, v ktorej ho poznáme dnes. Do ešte nevykvaseného sa pridávali výťažky z mandragory, brečtanu, šafránu. Grékovia sa dokonca zahrávali tak, že do vína miešali aj ópium či hašiš.

Víno ako nápoj milencom s veľkým úspechom prežilo stredovek a pomaly sa prenieslo aj do našej doby. Aj nás tento lahodný mok často sprevádza, napríklad aj na rande. Je isté, že víno obsahuje látky, ktoré sú človeku prospešné. Obsahuje aj etylalkohol, ktorý v malom množstve napomáha odbúravať stres, úzkosť, stimuluje sexuálnu aktivitu. Pôsobí ako faktor odstraňujúci spoločenské zábrany, a tak uľahčuje akýkoľvek kontakt.

Ako pripraviť nápoj lásky

A návod na prípravu nápoja lásky? - pol litra vína zvaríme s kúskom škoricovej kôry, lyžičkou klinčeka a nastrúhanou citrónovou kôrou, pridáme trocha medu a najlepšie ho podávať za svitu hviezd alebo pri sviečkach a výsledný efekt sa určite dostaví.

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks