Vianočná akcia

Využite vianočnú akciu a získajte ku každému nákupu hodnotný darček - vreckový nožík s vývrtkou na víno. Vyberte si z aktuálnej ponuky tokajských vín a náš tokajský kuriér Vám darček prinesie s Vašim nákupom.

Medzinárodná degustačná súťaž vín Tokaj 2012

Tokajský vzdelávací inštitút organizuje TOKAJ 2012 ako XIV. ročník medzinárodnej degustačnej súťaže vín zo Slovenska, Česka, Maďarska, Francúzska, Rakúska, Ukrajiny a Poľska pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry cestovného ruchu, predsedu Košického samosprávneho kraja a prezidenta Višegrádskeho fondu v spolupráci so Strednou odbornou školou v Trebišove, ktorá je v súčasnosti pokračovateľom Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej vo Viničkách.

Podujatie sa uskutoční v areáloch školy vo Viničkách v dňoch 25. - 27. mája 2012 a jeho súčasťou bude aj súťaž v gastronómii hotelových škôl z Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska, na ktorú získala naša spoločnosť grant z Višegrádskeho fondu pre širokú verejnosť.

V súčasnosti sa veľa hovorí aj o tokajskej oblasti, pestovaní vína v slovenskej časti Tokaja. Pri tejto príležitosti organizujeme v spolupráci so Zväzom výrobcov hrozna a vína na Slovensku medzinárodné fórum o Tokaji, kde sa s príspevkami odprezentujú zástupcovia Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku, Slovenská agentúra cestovného ruchu, a tiež Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici z Katedry cestovného ruchu a spoločného stravovania a zástupca Višegrádskeho fondu. Veríme, že takéto podujatie za účasti renomovaných odborníkov prispeje nielen v napredovaní v pestovaní a výrobe vína ale aj v rozvoji cestovného ruchu v tejto jedinečnej oblasti Slovenska.

Mohlo by Vás zaujímať

Z našej ponuky vyberáme

Tokajská Esencia Hollókoi 1978 0,25 l

Tokajská esencia je zložená z vysoko koncetrovaného toka ...

Cena: 65.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 6-putňový archívny Hollókoi 1983

Hustá konzistencia, čistá chuť, elegantné vystupovanie ...

Cena: 250.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 3-putňový Homoky 1993

Tokajské víno vysokej kvality s typickým tokajským chara ...

Cena: 30.00 €
plus minus Ks
Tokajský výber 5-putňový Homoky 1988

Zrelé luxusné tokajské víno s chuťou ananásu, medovéh ...

Cena: 60.00 €
plus minus Ks